پوشش پلی‌یوریا NUKOTE HT

 پوشش پلی‌یوریا آروماتیک NUKOTE HT جهت مصارف عمومی به عنوان پوشش محافظتی کف، ضدخوردگی، آب‌بند کننده سطوح بتنی، فلزی و بسیاری از زمینه‌های دیگر طراحی شده است. این محصول پیشرفته برپایه پلی‌یوریای خالص، دو جزئی و 100% جامد است و به دلیل داشتن زمان پخت بسیارکوتاه، امکان برگشت به سرویس سازه پوشش داده شده را به حداقل ممکن می‌رساند.

 پوشش پلی‌یوریا آروماتیک NUKOTE HT جهت مصارف عمومی به عنوان پوشش محافظتی کف، ضدخوردگی، آب‌بند کننده سطوح بتنی، فلزی و بسیاری از زمینه‌های دیگر طراحی شده است. این محصول پیشرفته برپایه پلی‌یوریای خالص، دو جزئی و ۱۰۰% جامد است و به دلیل داشتن زمان پخت بسیارکوتاه، امکان برگشت به سرویس سازه پوشش داده شده را به حداقل ممکن می‌رساند.

مصارف:

 • کفپوش صنعتی در باند فرودگاه‌ها، انبارها، سالن‌های تولید، شهربازی‌ها، پارکینگ‌ها و بالکن‌ها
 • عرشه پل
 • سطوح مختلف فلزی، بتنی و پلیمری
 • خطوط لوله و اتصالات
 • صنایع شیمیایی، پالایشگاهی، پتروشیمی و نفت
 • نیروگاه‌ها و تصفیه‌خانه‌های آب و فاضلاب
 • تاسیسات ساحلی و فراساحلی
 • تجهیزات سردخانه‌ای، پلنت‌های تولید مواد غذایی
 • مخازن و سطوح در معرض مواد شیمیایی
 • تونل‌های فاضلاب

خواص و مزایا:

 • بدون مواد فرار (VOC FREE)
 • دارای ازدیاد طول تحت کشش بسیار بالا
 • مقاوم در برابر حلال‌ها، اسیدها و قلیاها
 • مقاومت سایشی عالی
 • چسبندگی عالی به سطوح مختلف
 • یکپارچه و بدون درز
 • مقاومت در برابر خوردگی
 • نفوذپذیری پایین
 • واکنش‌پذیری سریع و زمان پخت بسیار کوتاه
 • قابل کاربرد از دمای۴۰- تا ۱۲۰+ درجه سانتی‌گراد
 • قابلیت بازگشت به سرویس فوری

جدول خواص:

رنگ خاکستری
جامد حجمی (مخلوط دو جزء) %۱۰۰
ضخامت پیشنهادی قابل اجرا در ضخامت‌های مختلف با در نظر گرفتن شرایط سازه و پروژه
پوشش تئوری* kg/m2 05/1 برای هر µm 1000
دانسیته جزء A g/cm3 1/0 ± ۱۲/۱
جزء B g/cm3 05/0 ± ۰۱/۱
نسبت اختلاط حجمی (جزء A به جزء B) 1 به ۱
نسبت اختلاط وزنی (جزء A به جزء B) 1 به ۱
زمان ژل شدن (Pot Life) 5-15 ثانیه
زمان خشک شدن سطحی (ASTM D1640) 45 – ۳۰ ثانیه
زمان پخت کامل (ASTM D1640) 24 ساعت
سختی SHORE D (ASTM D2240) بیش از ۴۸
مقاومت در برابر کشش (ASTM D412) MPa 24-28
ازدیاد طول تحت کشش (ASTM D412) بیش از ۳۵۰ %
مقاومت در برابر پاره شدن (ASTM D624) بیش از kN/m 80
مقاومت در برابر سایش (ASTM D4060) کمتر از mg 15 در ۱۰۰۰ سیکل (kg 1)
انعطاف‌پذیری با مندرل mm 3 (ASTM D1737) پاس
نقطه اشتعال (ASTM D92) بیش از ۹۳ درجه سانتی‌گراد
مقاومت در برابر ضربه (ASTM G14) بیش از J 22  (ضخامت بیش از µm 1000)
انبارداری ۱۲ ماه (به دور از باد، باران و نور مستقیم خورشید و بازه دمایی ۵+ تا ۴۰+ درجه‌ سانتی‌گراد)
بسته‌بندی بشکه‌های ۲۰۰ لیتری

* در محاسبه پوشش تئوری، پرت در نظر گرفته نشده است.

 دستورالعمل مصرف:

آماده سازی سطح:

در خصوص سطوح بتنی، برآمدگی­های موجود بر روی سطح بتن با استفاده از دستگاه ساب برطرف شده و جهت رسیدن به  چسبندگی بیشتر سطح بتن با استفاده از دستگاه خراش داده شود تا پروفایل مناسب روی آن ایجاد گردد. سطح بایستی عاری از هر گونه آلودگی و مواد سست و ناپایدار باشد. آلودگی‌ها و مواد سست سبب افت شدید چسبندگی سیستم کفپوش به سطح می­گردند. در مورد سطوح بتنی آغشته به روغن و مواد چرب، سطح باید با استفاده از دترجنت مناسب، کاملا تمیز شده و سپس با واترجت کاملا شستشو داده شود. در صورت نیاز، عملیات ترمیم و یا تسطیح سطح بتن صورت گیرد. با درنظر گرفتن شرایط سطح، محیط و زمان بتن‌ریزی، بر روی سطح آماده سازی شده، پرایمر مناسب اجرا گردد و پس از طی شدن زمان لازم از اعمال پرایمر، ماستیک و یا بتونه مناسب بر روی آن اجرا گردد. سپس اجرای کفپوش صورت گیرد.

در خصوص سطوح فلزی، سطح باید به روش بلاست تا درجه نزدیک به سفید (Sa21/2) و حصول پروفایل ۱۰۰ – ۵۰ میکرون آماده‌سازی شود. سپس از هوای خشک و تمیز عاری از روغن جهت برطرف نمودن ذرات گرد و غبار ناشی از بلاست استفاده گردد. در صورت محدود بودن سطح، می‌توان از روش‌های مکانیکی نظیر سایش برای آماده‌سازی آن استفاده نمود. در این حالت نیز سطح باید تا درجه ST3 آماده‌سازی گردد. در صورتی که میزان نمک سطح بیش از حد مجاز است، قبل از عملیات بلاست و نیز پس از آن سطح شستشو داده شود. پس از شستشوی سطح، دوباره عملیات بلاست تکرار گردد. این مراحل تا رسیدن میزان نمک موجود بر روی سطح، به بازه قابل قبول ادامه یابد.

در حین و پس از آماده‌سازی و همچنین در زمان اجرای پوشش، دمای سطح باید حداقل ۳+ درجه سانتی‌گراد بالاتر از نقطه شبنم باشد. رطوبت بالا می‌تواند بر چسبندگی پوشش به سطح و کیفیت فیلم آن، تاثیر منفی ایجاد نماید. حداکثر رطوبت مجاز محیط  %۸۵ است. بر روی سطح آماده سازی شده، پرایمر مناسب اجرا گردد و پس از طی شدن زمان لازم از اعمال پرایمر، اجرای پوشش پلی‌یوریا صورت گیرد.

اعمال پوشش:

این پوشش تحت هیچ شرایطی نباید رقیق گردد. پیش از اعمال، جزء رزین (جزء B) توسط همزن مناسب تا رسیدن به مخلوط کاملا هموژن با رنگ یکنواخت مخلوط گردد. می‌توان از گرم‌کن‌های ظروف جهت کاهش ویسکوزیته مواد در دمای پایین استفاده نمود. مواد به وسیله اسپری دوجزئی‌پاش مجهز به المنت حرارتی تحت دما و فشار بالا (Dual feed high pressure/high temperature airless spray) قابل اجرا می‌باشد. این پوشش هیچ‌گونه محدودیتی از نظر ضخامت فیلم خشک ندارد و در هر ضخامتی قابل اجرا است. عملیات ضدلغزش نمودن سطح (در صورت نیاز)، پس از حصول ضخامت مورد نظر پوشش انجام پذیرد. از حلال مناسب صرفا جهت تمیزکردن قسمت‌های مختلف دستگاه پاشش استفاده شود.

موارد ایمنی:

تماس مواد با پوست و یا استنشاق بخارات ممکن است باعث آلرژی شود. تیم اجرا باید لباس و ماسک مخصوص و دستکش مقاوم در برابر مواد شیمیایی پوشیده و از کرم محافظتی روی پوست صورت و دست استفاده نماید. استفاده از عینک‌های مخصوص جهت ممانعت از تماس مواد یا غبار اسپری با چشم الزامی است.

نکته مهم:

به منظور اجتناب از تماس مواد با رطوبت، از باز کردن درب بسته‌بندی پیش از زمان اعمال خودداری گردد.

اشتراک اطلاعات این صفحه در شبکه های اجتماعی:
Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp