نوار ضدخوردگی POLYWRAP TAPE

سیستم ضدخوردگی POLYWRAP یکی از کارآمدترین سیستم‌ها جهت محافظت از شیرآلات، اتصالات، لوله‌های فلزی، فلنج‌ها و کوپلینگ‌های مدفون، در معرض عوامل محیطی و یا مغروق، در برابر عوامل خورنده می‌باشد. این نوار متشکل از الیاف، ترکیبات اشباع برپایه پترولاتیوم و بازدارنده‌های خوردگی است و در عین مقرون به صرفه بودن، حفاظت طولانی مدتی را در برابر آب، نمک، ترکیبات قلیایی و اسیدی ایجاد می‌نماید.

مطابق استاندارد IPS-M-TP-317 وAWWA-C217

 تعریف:

سیستم ضدخوردگی POLYWRAP یکی از کارآمدترین سیستم‌ها جهت محافظت از شیرآلات، اتصالات، لوله‌های فلزی، فلنج‌ها و کوپلینگ‌های مدفون، در معرض عوامل محیطی و یا مغروق، در برابر عوامل خورنده می‌باشد. این نوار متشکل از الیاف، ترکیبات اشباع برپایه پترولاتیوم و بازدارنده‌های خوردگی است و در عین مقرون به صرفه بودن، حفاظت طولانی مدتی را در برابر آب، نمک، ترکیبات قلیایی و اسیدی ایجاد می‌نماید. این نوار همراه با پرایمر و ماستیک پترولاتیوم، اجزای تشکیل دهنده سیستم محافظتی پترولاتیوم بوده و با توجه به همخوانی اجزا، پس از اجرا سیستمی همگن و یکپارچه را تشکیل می‌دهد و نگرانی‌های مربوط به وجود درز و یا ضعف در سیستم پوشش محافظتی را به حداقل می‌رساند.

مصارف:

جهت حفاظت از:

 • لوله‌ها و اتصالات، شیرآلات، فلنج‌ها و کوپلینگ‌ها
 • بخش‌های مختلف نیروگاه‌ها و تصفیه‌خانه‌های آب و فاضلاب
 • تجهیزات سیستم اطفای حریق
 • بخش‌های مختلف صنایع شیمیایی، پالایشگاهی، پتروشیمی و نفت
 • پایه‌های مخازن
 • برج‌های خنک‌کننده

خواص و مزایا:

 • حداقل نیاز به آماده‌سازی سطح
 • مقاومت شیمیایی بالا در برابر عوامل خورنده
 • سهولت اجرا
 • انعطاف‌پذیری بالا و قابلیت اجرا بر روی سطوح منظم و نامنظم هندسی
 • بدون احتمال ترک‌خوردگی، پوسته شدن و یا سخت شدن
 • غیرسمی و سازگار با محیط زیست

جدول خواص:

رنگ قهوه‌ای
ضخامت نوار (IPS-M-TP-317)  mm2/0 ± ۱/۱
وزن واحد سطح نوار (IPS-M-TP-317) بیش از kg/m2 3/1
عرض نوار mm 50
mm 100
mm 150
مقاومت در برابر کشش (IPS-M-TP-317) بیش از kg/cm 5/6
جذب آب (ASTM D570) کمتر از ۵/۰ %
Tacky Adhesion Strength  (IPS-M-TP-317) بیش از kg/cm 1
تغییر pH آب در تماس با نوار (IPS-M-TP-317) کمتر از ۵/۰
Dielectric Strength  (ASTM D149) بیش از kV 30
عدد صابونی شدن (ASTM D94) کمتر از mg  ۶
انبارداری ۶۰ ماه (به دور از باد، باران و نور مستقیم خورشید و بازه دمایی ۵+ تا ۴۰+ درجه‌ سانتی‌گراد و در بسته‌بندی ارائه شده توسط شرکت)
بسته‌بندی رول ۱۰ متری با عرض مشخص

دستورالعمل مصرف:

آماده‌سازی سطح:

سطح باید خشک، تمیز و عاری از هرگونه آلودگی، چربی، نقاط سست و بقایای زنگ‌زدگی باشد. برای برطرف نمودن آلودگی‌ها می‌توان از حلال‌های مناسب غیرچرب استفاده نمود.  همچنین با توجه به حداقل نیاز پترولاتیوم به آماده‌سازی سطح (در حد ST3)، می‌توان از روش‌های مختلف نظیر برس‌ سیمی، بلاست، واترجت و واترسندبلاست جهت آماده‌سازی سطح استفاده نمود.

اعمال:

پس از آماده‌سازی سطح، اعمال پرایمر به صورت دستی و با حداقل ضخامت ۱۰۰ میکرون صورت گیرد تا سطحی مناسب جهت اعمال لایه‌های بعدی مهیا گردد. جهت حصول بهترین نتیجه و جلوگیری از محبوس شدن هوا در زیر نوار، در مکان‌هایی نظیر کوپلینگ‌ها، فلنج‌ها، پیچ‌ها، کنج‌ها، زوایا، شکاف‌ها و فاصله‌های موجود مابین دیوارهای استاتیکی، می‌بایست ماستیک پترولاتیوم اعمال شده و سپس نوار TAPE POLYWRAP اجرا گردد. جهت اعمال نوار، ابتدا باید بر اساس قطر لوله، نسبت به انتخاب عرض مناسب نوار اقدام نمود. سپس  نوار به صورت مارپیچی و با کششی یکنواخت دور سطح آماده‌سازی شده پیچانده شود. توصیه می‌گردد جهت اطمینان از محافظت مطلوب، اعمال نوار با همپوشانی ۵۵ درصد صورت پذیرد. در صورت نیاز می‌توان از نوار PE یا PVC جهت محافظت مکانیکی هرچه بیشتر سیستم پوششی استفاده نمود.

نکته مهم:

 • چنانچه احتمال تماس با حلال‌های قوی وجود داشته باشد، استفاده از این سیستم توصیه نمی‌شود.
اشتراک اطلاعات این صفحه در شبکه های اجتماعی:
Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp