سیستم پوشش پایل های دریایی MarineProtect

Marine protect سیستم محافظت از خوردگی و فرسایش آب و هوایی پایل ها و لوله ها در نواحی پاشش است که در محیطهای شدیدا خورنده که سایر سیستم های رنگ و پوشش رایج دچار مشکل می شوند، کارآیی بسیار مناسبی دارند.این سیستم مشتمل بر سه بخش پرایمر و نوار پترولاتیوم و غلاف پلی اتیلنی می باشد.

مزایا:

  • اجرای آسان حتی در زیر آب
  • بدون نیاز به خشک شدن
  • فرایند آسان و سریع

تعریف: این پرایمر بعنوان لایه محافظتی اولیه در سیستم MarineProtect می باشد که سطح را در برابر خوردگی و شرایط آب و هوایی، جهت نواحی مغروق و پاشش آب محافظت می نماید.

Primer®‐MarineProtect بر پایه ی واکس بوده و به خوبی کل سطح فولاد را – حتی در زیر آب -آغشته می سازد. همزمان با اعمال پرایمر، آب موجود در سطح پس زده شده و با ایجاد یک لایه مانع رطوبت از ادامه پیدا کردن خوردگی جلوگیری می نماید.

جهت اعمال این سیستم به حداقل آماده سازی سطح نیاز بوده که این امر باعث کاهش هزینه و سرعت اجرای پروژه می گردد. دقت شود که پوشش پرایمر بر روی کلیه سطوح اعمال شده و سطحی بدون لایه پرایمر باقی نماند. همچنین در صورت وجود بخش های نامنظم و دندانه دار و یا بروز خوردگی حفره ای بر روی سطح، این نواحی نیز می بایست با پرایمر پر گردد تا سطحی یکنواخت جهت اعمال نوار ضد خوردگی ایجاد گردد.

پس از اعمال پرایمر، سطح برای پیچیدن نوار Tape®‐MarineProtect آماده می گردد.

این پرایمر از نظر کیفی برای پوشش های جدید و یا ترمیم پوشش های موجود بسیار مناسب هستند.

روش اعمال: پیش از اجرای Primer®‐MarineProtect سطح پایل باید از زنگ ، ذرات سست ،بقایای جداشده ی رنگ و پوشش های قبلی ، جانداران دریایی و جلبکها تمیز گردد. استفادهاز واتربلاست و سند بلاست برای دستیابی به بالاترین کیفیت ممکن توصیه می شود.

پس از آماده سازی سطح، به منظور جلوگیری از زنگ زدگی مجدد ، باید عملیات پرایمر زنی بلافاصله آغاز گردد. این پرایمر بصورت دستی یا با کاردک و یا ابزاری شبیه به آن قابل اعمال می باشد. کل سطح پایل باید با لایه نازکی از پرایمر پوشانده شود.

MarineProtect®‐Tape

نوار ضد خوردگی بر پایه ی پترولاتیوم برای حفاظت از پایل ها در نواحی مغروق و تحت پاشش آب

مزایا:

  • حفاظت پایدار از خوردگی
  • عدم نیاز به خشک شدن جهت اعمال لایه های مختلف سیستم
  • انعطاف پذیری بالا
  • اجرای آسان و سریع

تعریف: این نوار در سیستم MarineProtect بعنوان بخش اصلی و ضروری محافظت در برابر خوردگی و شرایط آب و هوایی در نواحی مغروق و تحت پاشش آب در پایل ها به حساب می آید و می باید بر روی سطوحی که با ‐RMarineProtect Primer پوشش داده شده ، اجرا گردد.

تولید و توسعه Tape®‐MarineProtect بر پایه ی تجربه بیش از ۹۰ ساله گروه DENSO آلمان در تولید نوارهای پترولاتیوم، استوار است. این نوارها متشکل از لایه پلی پروپیلن نبافته است که در ماستیک پترولاتیوم اندود گردیده است. وجود یک لایه فیلم پلاستیکی نازک در بخش بیرونی نوار، پایداری بیشتر نوار را تامین کرده و مانع از شسته شدن پترولاتیوم در طی زمان می گردد.

Tape®‐MarineProtect بسیار انعطاف پذیر بوده، بنابراین به آسانی بر کلیه ی سطوح با فرم های مختلف، قابل اجرا می باشد. این نوار در عرض های مختلف عرضه می گردد که انتخاب آن مطابق با جدول و بر اساس قطر پایل می باشد. از مزایای این سیستم می توان به مقاومت عالی آن در برابر عوامل خورنده و نفوذ ناپذیر بودن آن در برابر آب اشاره نمود.

روش اجرا:

پیش از اجرای نوار، سطح باید با یک فیلم نازک Primer®‐MarineProtect پوشانده شود. نوار بصورت مارپیچ و با همپوشانی ۵۰ %بر روی سطح موردنظر پیچیده می شود. دقت شود که فیلم نازک پلاستیکی در سمت بیرون قرار گیرد. پس از پوشش پایل با Tape®‐MarineProtect ، غلاف Jacket®‐MarineProtect بعنوان محافظ مکانیکی بر روی پوشش محافظ خوردگی قرار خواهد گرفت.

تعریف:

یک پوشش غلافی از جنس HDPE بوده که دارای مقاومت مکانیکی ، خاصیت ارتجاعی و MarineProtectTM Jacket‐ مقومت بالا در برابر UV می باشد و به منظور افزایش مقاومتهای فیزیکی و مکانیکی سیستم محافظتی ضدخوردگی در نواحی پاشش آب مورد استفاده قرار میگیرد. Jacket‐MarineProtect عوامل تاثیر گذار خارجی را از پوشش محافظ خوردگی دور نگه داشته ، در نتیجه حتی زمانیکه سطح به مدت طولانی در تماس با موج، بادهای قوی و اشعه UV قرار می گیرد، بالاترین نوع محافظت ممکن از سطح را تامین می نماید.

اشتراک اطلاعات این صفحه در شبکه های اجتماعی:
Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp