ملات ترمیمی متوسط دانه ASOCRET–BIS 5/40

ملات نرم پایه سیمانی است که پس از اختلاط با آب آماده مصرف می باشد و جهت ترمیم در ضخامت تک لایه 5 تا 40 میلیمتر مورد استفاده قرار میگیرد.

  ASOCRET–BIS 5/40 ملات نرم پایه سیمانی است که پس از اختلاط با آب آماده مصرف می باشد.

مصارف:

ASOCRET–BIS 5/40 به عنوان ملاتی بدون افت و تغییر حجم برای پر کردن تخریب‌هایی با عمق ۵ تا ۴۰ میلیمتر به همراه پرایمرASOCRET–KS/HB  جهت ترمیم بسترهای بتنی عمودی و افقی و سطوح بالاسری، تحت بارهای دینامیکی

خواص و مزایا:

 • مانع نفوذ آب
 • با قابلیت عبور بخار آب
 • کاهش میزان نفوذ CO2
 • مقاوم در برابر نمک های یخ زدائی
 • اعمال آسان
 • بدون ترک و با میزان جمع شدگی کم حتی تحت تأثیر بارهای دینامیکی
 • مقاومت بالا در برابر کربناسیون

جدول خواص:

رنگ خاکستری – سیمانی
پایه سیمانی
اندازه ذرات تا ۲ میلیمتر
دانسیته ( ملات تازه ) gr/cm3 1/2
مقدار آب مورد نیاز ۷۵/۳-۵/۳ لیتر آب با ۲۵ کیلوگرم پودر
میزان مصرف Kg/m2/mm 8/1
مدت کارپذیری ملات حدود۶۰ دقیقه در دمای ۲۰+ درجه سانتی‌گراد
قابلیت پوشش دهی پس از ۲۴ ساعت
دمای اعمال ۵+ تا ۳۵+ درجه سانتی‌گراد
برگشت به سرویس کاربری حداقل پس از یک روز
مقاومت فشاری پس از ۲۴ ساعت N/mm2  ۱۴
پس از ۷ روز N/mm2  ۵۰
پس از ۲۸ روز N/mm2  ۶۰
مقاومت خمشی پس از ۲۴ ساعت N/mm2  ۴
پس از ۷ روز N/mm2  ۸
پس از ۲۸ روز N/mm2  ۹
چسبندگی بیش از  N/mm2  ۵/۱
انبارداری ۱۲ ماه (به دور از یخ‌زدگی، باد، باران و نور مستقیم خورشید و بازه دمایی ۱۰+ تا ۳۰+ درجه‌ سانتی‌گراد)
بسته‌بندی پاکت ۲۵ کیلوگرمی

دستور العمل مصرف :

پیش از اعمالASOCRET–BIS 5/40 ، آرماتورهای فولادی عریان و نمایان شده، باید با ASOCRET–KS/HB بر اساس دستورالعمل محصول مربوطه پوشش داده شوند. سطوح زیرین باید محکم و دارای قابلیت تحمل بار بوده و عاری از هرگونه ذرات سست، پوک و مواد مانع چسبندگی نظیر گریس، تکه‌های رنگ و سایر آلودگی‌ها باشند. سطح باید پیش از اعمال ASOCRET–BIS 5/40  با واترجت، بلاست یا سنباده آماده سازی شده و هنگام اعمال این محصول باید کاملاً خیس شود. در صورتی که برای اعمال ASOCRET–KS/HB کمی نمدار بودن سطح کافی است.

ابتدا مقدار ۸۰% از میزان آب مورد نیاز در ظرف تمیز ریخته شده ، سپس با یک همزن مناسب (تقریباً rpm300) ASOCRET–BIS 5/40  به ظرف اضافه گردد. این عمل برای مدت زمان در حدود ۵ – ۳ دقیقه تا دستیابی به مخلوطی کاملاً یکنواخت و بدون کلوخه ادامه می یابد. سپس میزان باقیمانده آب به مخلوط اضافه شده و برای مدت زمان ۲ دقیقه همزده شود. برای آماده سازی احجام بالاتر، از میکسرهای تیغه‌ای قوی باید استفاده شود. در هر مرحله از اختلاط، تنها میزانی از مواد که در زمان‌های قید شده در جدول مشخصات فنی قابل اعمال و مصرف می‌باشند ، مخلوط شوند.

جهت اعمال دستی ASOCRET–BIS 5/40 ، لازم است زیر لایه ( پرایمر ) ASOCRET–KS/HB را استفاده نمود.

ASOCRET–KS/HB باید با یک قلم موی زبر ، به سطح زیرین که نمدار نیز می‌باشد اعمال گردد. باید اطمینان حاصل گردد که کلیه سطوح با این ماده پوشش داده شده و خلل و فرج سطوح پر گردند.

ASOCRET–BIS 5/40 باید بصورت خیس بر خیس بر روی ملات واسط چسبندگی اعمال شود. اعمال این ماده بر روی ASOCRET–KS/HB با استفاده از ابزار مناسب تا حصول ضخامت مورد نظر اعمال گردد. در انتهای کار باید سطح ملات را صاف و آن را تحکیم نمود.

زمانی که از اسپری استفاده می‌شود دیگر الزامی به اعمال پرایمر ASOCRET–KS/HB به عنوان واسط چسبندگی نمی‌باشد. سطح باید کاملاً اشباع و نمدار باشد. پس از اختلاط مواد، ملات را می توان با اسپری مناسب با سر MAWO اعمال نمود. جهت حصول اطمینان از پوشش یکنواخت مواد بر سطح به یک کمپرسور باد صنعتی نیاز است ( حداقل m3 4 هوا / ۵ – ۴ بار فشار) مصالح باید از دهانه اسپری با حالت دوار خارج شوند. هنگام اعمال اولین لایه، تمامی سوراخ‌ها، کرموشدگی‌ها و منافذ پشت میلگردها باید پر و تسطیح شوند. لایه دوم باید طوری اعمال شود که ضخامت مورد نظر را تأمین نماید. در انتها باید سطح را به روش مناسب تسطیح نمود.

لازم به ذکر است که اجرای دو لایه ASOCRET–KS/HB به عنوان لایه بازدارنده خوردگی باید حداقل ۷۲ ساعت قبل از اجرای ASOCRET–BIS 5/40 انجام گیرد.

نکات مهم:

 • پس از اعمال سطح با پوشش مناسب پوشانده شود تا در برابر باران محافظت گردد.
 • دمای پایین تر از ۲۰+ درجه سانتی‌گراد باعث افزایش زمان گیرش و دمای بالاتر از ۲۰+ درجه سانتی‌گراد باعث کاهش زمان گیرش می‌شود.
 • جهت اختلاط باید از آب شیرین استفاده شود. پس از شروع به سفت شدن ملات از افزودن آب جدا خودداری شود، زیرا باعث افت چسبندگی می‌گردد.
 • سطح پس از اعمال ASOCRET-BIS 5/40 لازم است حداقل برای یک روز محافظت شود.
 • دقت شود تابش مستقیم خورشید ، به دلیل داشتن دمای بالا باعث خشک شدن پیش از موعد خواهد شد بنابراین لازم است با روش های مناسب از به وجود آمدن این پدیده ممانعت نمود.

 

اشتراک اطلاعات این صفحه در شبکه های اجتماعی:
Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp