×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 911

ملات ترمیمی متوسط دانه
INDUCRET-BIS 5/40

ملات نرم پایه سیمانی است که پس از اختلاط با آب آماده مصرف می باشد. جهت ترمیم سطوح لانه زنبوری ، تخریب های اطراف درزهای انبساط ، درزهای پله ای ، کنج ها ، سطوح تخریب شده و سوراخهای باقیمانده از کورگیری قابل استفاده می باشد .

 

مصارفخواص و مزایاجدول خواصدستور العمل مصرف

INDUCRET – BIS 5/40 به عنوان ملاتی بدون افت و تغییر حجم برای پر کردن تخریب هایی با عمق 5 تا 40 میلیمتر به همراه پرایمر INDUCRET-BIS 0/2 جهت ترمیم بستر های بتنی عمودی و افقی و سطوح بالاسری تحت بارهای دینامیکی

 

  • مانع نفوذ آب
  • با قابلیت عبور بخار آب
  • کاهش میزان نفوذ CO2  
  • مقاوم در برابر نمک های یخ زدایی
  • اعمال آسان
  • بدون ترک و با میزان جمع شدگی کم حتی تحت تاثیر بارهای دینامیکی
  • مقاومت بالا در برابر کربوناسیون

 

 

 آماده سازی سطح :

پیش از اعمال INDUCRET – BIS 5/40 ، آرماتورهای فولادی عریان و نمایان شده باید با INDUCRET-BIS 0/2 بر اساس دستورالعمل محصول مربوطه پوشش داده شوند. سطوح زیرین می بایست محکم با قابلیت تحمل بار بوده و عاری از هر گونه ذرات سست ، پوک و مواد مانع چسبندگی نظیر گریس ، تکه های رنگ و سایر آلودگی ها باشند. سطح پیش از اعمال INDUCRET-BIS 5/40 باید با واترجت ، سند بلاست یا سنباده آماده سازی شده باشد و هنگام اعمال این محصول باید کاملا خیس باشد ، در صورتی که برای اعمال INDUCRET-BIS 0/2 کمی نم دار بودن سطح کافی است. 

 

 اختلاط:

جهت تهیه ملات ترمیمی :

اختلاط 25 کیلوگرم INDUCRET – BIS 5/40 با 3/75 - 3/5 لیتر آب

ابتدا 80% از میزان آب مورد نیاز در ظرف تمیز ریخته شده ، سپس با یک هم زن مناسب (تقریباً 300 rpm)ا  INDUCRET – BIS 5/40  به ظرف اضافه گردد. این عمل برای مدت زمان در حدود 3 -5 دقیقه تا دستیابی به مخلوطی کاملا یکنواخت و بدون کلوخه ادامه می یابد. سپس میزان باقی مانده آب به مخلوط اضافه شده و برای مدت زمان 2 دقیقه هم زده می شود. برای آماده سازی احجام بالاتر از میکسر های تیغه ای قوی باید استفاده شود. در هر مرحله اختلاط ، تنها میزانی از مواد که در زمان های قید شده در جدول مشخصات فنی قابل اعمال و مصرف می باشند ، مخلوط گردند . 

 

 تجهیزات مورد نیاز :

کاردک ، ماله فلزی و چوبی ، لیسه و . . .

 

 طریقه اعمال دستی :

INDUCRET – BIS 5/40 را تنها می توان به همراه زیر لایه ( پرایمر ) INDUCRET-BIS 0/2 استفاده نمود.

INDUCRET-BIS 0/2 باید با یک قلم موی زبر ، به سطح زیرین که نم دار نیز می باشد اعمال گردد. باید اطمینان حاصل نمود که کلیه سطوح با این ماده پوشش داده شده و تمامی خلل و فرج پر شده باشند.

INDUCRET-BIS 5/40 باید به صورت خیس بر خیس بر روی ملات واسط چسبندگی اعمال نمود.

INDUCRET-BIS 5/40 بر INDUCRET-BIS 0/2 با ابزار مناسب تا حصول ضخامت مورد نظر اعمال می گردد. در انتهای کار می بایست سطح ملات را صاف و آن را تحکیم نمود. 

 

 طریقه اعمال با اسپری :

زمانی که از اسپری استفاده می شود دیگر الزامی به اعمال پرایمر INDUCRET-BIS 0/2 به عنوان واسط چسبندگی نمی باشد.

سطح باید کاملا اشباع و نم دار باشد. پس از اختلاط مواد ، ملات را می توان با اسپری مناسب با سر MAWO اعمال نمود.جهت حصول اطمینان از پوشش یکنواخت مواد بر سطح به یک کمپرسور باد صنعتی نیاز است.

(حداقل 4m3 هوا / 5-4 بار فشار )

مصالح باید از دهانه اسپری با حالت دوار خارج شود. هنگام اعمال اولین لایه ، تمامی سوراخ ها ، کرموشدگی ها و منافذ پشت میلگردها باید پر و تسطیح شوند. لایه دوم باید طوری اعمال شود که ضخامت مورد نظر را تامین نماید.

در انتها می بایست سطح را به روش مناسب تسطیح نمود. لازم به ذکر است که اجرای دولایه INDUCRET-BIS 0/2 بعنوان لایه بازدارنده خوردگی باید حداقل 72 ساعت قبل از اجرای INDUCRET-BIS 5/40 انجام گیرد. 

 

 عمل آوری و محافظت :

سطح پس از اعمال INDUCRET-BIS 5/40 حداقل برای 1 روز می بایست محافظت شود. دقت شود تابش مستقیم خورشید ، به دلیل داشتن دمای بالا باعث خشک شدن پیش از موعد خواهد شد بنابراین باید با روش های مناسب از به وجود آمدن این پدیده ممانعت نمود.

 

ایمنی و سلامت :

INDUCRET-BIS 5/40 حاوی سیمان است که باعث واکنش های شیمیایی می شود بنابراین باید از تماس با دست و چشم اجتناب شود و در صورت وقوع با آب فراوان شستشو داده شود و سریع به پزشک مراجعه شود.

 

توصیه های مهم :

پس از اعمال سطح با پوشش مناسب پوشانده شود تا در برابر باران محافظت گردد.

دمای پایین تر از 20+ درجه سانتیگراد باعث کاهش زمان گیرش و دمای بالاتر از 20+ درجه سانتیگراد باعث کاهش زمان گیرش می شود.

جهـت اختلاط بایـد از آب شـیرین(تازه) اسـتفاده شـود. پـس از شـروع به سـفت شـدن ملات از افـزودن آب جداً خودداری شود زیرا باعث افت چسبندگی می گردد.

در صورت وجود ابهام با دفتر فنی تماس گرفته شود.